SSL GÜVENLİK SERTİFİKASI SATIŞI


Güvenli Soket Katmanı(SSL) Nedir?
Açılımı "Secure Sockets Layer" olan SSL Türkçe anlamı ile "Güvenli Giriş Katmanı" demektir. Özellikle alışveriş sitelerinde bulunması zorunlu olan bu özellik sayesinde, alıcı ve site arasında güvenli bir ilişki hedeflenmektedir. Çünkü bu özellik ile korunan sitelerde, girilen kredi kartı bilgileri ya da varsa şifre, kimlik bilgileri gibi özellikler asla üçüncü kişilerin eline geçmeyecektir. Yalnız bu sistemin çalışması için server desteği sağlayan sunucuda bir anahtar yani şifre ve sizin bu özellikten yararlanabilmeniz için de bir sertifikanız olmalıdır.

Bilenmesi Gerekenler Nelerdir?
1. SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları hiç bir zaman yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini sağlamaz. 
2. SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm sertifkaların sağladığı tekink kaazanım aynıdır.
3. Sitemizde Satışınız sunduğumuz, Rapid, QuickSSL, QuickSSL Premium ürünleri, SSL kullanmak isteyen tüm tekil internet adresleri için uygundur.
4. True Business ID Wildcard bir internet adresindeki alt isimleride destekler. Örneğin; www.sericozum.com, sericozum.com, admin.sericozum.com, *.sericozum.com
5. SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.
6. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
7. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128, 256, 1024 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

Güvenli Soket Katmanı(SSL) Özellikleri Nelerdir?
1. Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar.
2. Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder.
3. İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular.
4. Döküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır.

Verisign Secure Site SSL Nedir?
Dünyanın en büyük sertifika ve güven otoritesi olan Verisign 'in, VeriSign Secure Site Sertifikası büyük ölçekteki e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim ihtiyacı gerektiren yüksek düzey prestij ihtiyacı olan ve en üst düzey güven gerektiren tüm uygulamalar için uygundur. VeriSign Secure Site özellikle büyük mükellefler, üst düzey kobiler, finans ve kamu kuruluşları veya kurumsal kimliğe yüksek önem verilen diğer tüzel kişilerce kullanılan web siteleri ve servisleri, E-posta, IM, Jabber gibi diğer tüm SSL destekli iletişim altyapılarının güvenli iletişim için kullanılmaktadır. VeriSign Secure Site %99.999 mobil cihaz uyumludur. PDA, Smatphone, Blackberry gibi mobil cihazlarla web tabanlı olarak eposta iletişimi sağlanan , Microsoft Excange Server ve OWA gibi webmail uygulamaları için en ekonomik en hızlı çözümdür. Verisign Secure Site Mobil cihaz tarayıcı desteği Netfront 3.1+ for Nokia; Opera 7+; Palm/Handspring Blazer 2.0+; MS Internet Explorer Pocket PC 2003+; MS Internet Explore Smartphone 2003+; Blackberry 4.0+; and ATT WAP 1.0. Sony Playstation Portable, Sony Netjuke Audio, Brew, NTT Do Co Mo, Vodafone olarak sıralanabilir.

VeriSign Secure Site Sertifikası bütün banka ve ödeme sistemleri ile %100 uyumludur. Özellikle Akbank ve İşbankası altyapısını kullanacak olan e-ticaret siteleri için
denetim prosedürlerinin aşılması açısından önerilir. VeriSign Secure Site ile birlikte Verisign Onaylı Dinamik site mührü ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...


İyi tasarımlara sahip olmanın yolu; uzman bir tasarımcıya güvenmekten geçer...

PAKETLER

Tablomuzda bulunan seçenekler 01.01.2021 - 31.12.2021 tarihleri arasında geçerli olup ödemeler dolar kuru üzerinden yapılmaktadır.
Ödemeyi gerçekleştirmeden önce o günkü kur rakamını e-posta ile öğrenmenizi öneririz.

ÖZELLİK / ÜRÜN KODUSSL-P1 SSL-P2 SSL-P3
Sertifika OtoritesiRapid SSLThawteGeoTrust
Doğrulama YöntemiAlan AdıylaAlan AdıylaAlan Adıyla
Mobil UyumlulukYokYokVar
Site MühürüVarVarVar
Şifreleme128/256 BIT Şifreleme128/256 BIT Şifreleme128/256 BIT Şifreleme
99.9% Tarayıcı UyumluluğuVarVarVar
Yeşil Adres ÇubuğuYokYokYok
Subdomain DesteğiYokYokYok
SAN DesteğiYokYokYok
SGC DesteğiYokYokYok
FiyatTeklif IsteyinTeklif IsteyinTeklif Isteyin

Projeniz mi var? Gelin tanışalım...
         

Subtitle

TELEFON & WHATSAPP

+9 (0) 542 239 23 41
 Pzt - Cuma : 10:00 - 15:00