İNTERNET SİTESİ TASARIMI

MOBİL UYUMLU


Mobil Uyumlu İnternet Site Tasarımı nedir?
Bir internet(web) sitesini, kendi yerleşimini görüntülenmekte olduğu cihazın özelliklerine göre ayarlayabilecek şekilde tasarlamaya mobil uyumlu (responsive) tasarım denir.

Kelime anlamı olarak responsive, karşılık veren, hassas, duyarlı, uyumlu, esnek anlamlarına gelir. Mobil uyumlu tasarım mantığıyla üretilen internet sitesi de, görüntülendiği cihazın özelliklerine karşı hassasiyet gösterir ve kendisini o cihaza uyumlu hale getirir. Böylece telefondan masaüstü bilgisayara, tabletten televizyona tüm cihazlarda, kullanım ve görünüm bakımından sanki o cihaz için tasarlanmış gibi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Mobil uyumlu tasarımın en önemli özelliği esnekliğidir. Tıpkı Bruce Lee’nin “su gibi olmak” felsefesindeki su gibi, responsive site de içine konulduğu kabın, yani görüntülendiği ekranın biçimini alır dar bir ekransa (telefon) daralır ve uzar geniş bir ekransa (masaüstü) genişler ve kısalır. Doğru uygulandığında bugün piyasada olan tüm cihazları desteklemekle kalmaz, gelecekte piyasaya sürülebilecek cihazları da destekler.

Mobil Uyumlu(Responsive) İnternet Site Tasarımının Geleceği Nasıl?
Mobil internet kullanıcı sayısı masaüstü kullanıcı sayısını geçeli birkaç yıl oldu. Bugün de mobil kullanım, masaüstü kullanıma nazaran çok daha büyük bir hızla artıyor. Yakın gelecekte, hepsi birbirinden akıllı televizyon, saat, gözlük, köstekli bilgisayar ve daha kim bilir hangi tür cihazların katılımıyla, internet sitelerinin görüntüleneceği ekranların çeşitliliği daha da artacak.

Mobil Uyumlu(Responsive) olmayan siteler, bu büyük ve giderek artan çeşitliliği karşılamakta yetersiz kalıyorlar. Dolayısıyla mobil uyumlu(responsive) tasarım, önümüzdeki günlerde web tasarımın gittikçe daha da vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...


İyi tasarımlara sahip olmanın yolu; uzman bir tasarımcıya güvenmekten geçer...

PAKETLER

Tablomuzda bulunan özellikler 01.01.2021 - 31.12.2021 tarihleri arasında geçerlidir.
Sizlere iletilen tekliflerde sonraki yıllarda yenilenmesi gereken Sunucu + Alan Adı + İçerik Güncelleme ücreti fiyata dahil değildir.

ÖZELLİK / ÜRÜN KODUIST-M1 IST-M2 IST-M3 IST-M4 IST-M5
Mobil Cihaz UyumuVarVarVarVarVar
E-Posta10 Adet10 Adet10 Adet10 Adet10 Adet
Alan Adı
(com/net/org)
1 Adet1 Adet1 Adet1 Adet1 Adet
Disk Alanı1 Gb1 Gb1 Gb1 Gb1 Gb
Veri Trafiği10 Gb10 Gb10 Gb10 Gb10 Gb
Sayfa Sayısı510152021 ve Fazlası
FiyatTeklif İsteyinTeklif İsteyinTeklif İsteyinTeklif İsteyinTeklif İsteyin

Projeniz mi var? Gelin tanışalım...
         

Subtitle

TELEFON & WHATSAPP

+9 (0) 542 239 23 41
 Pzt - Cuma : 10:00 - 15:00